Сайт вчителів географії Борщівщини

Головна | Реєстрація | Вхід
П`ятниця, 10.01.2025, 07:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [1]
Нормативні документи [46]
Кадри [1]
Атестація [3]
Олімпіади [39]
Кабінет географії [2]
Позакласна і позашкільна робота [2]
Стуктура методичної роботи [31]
Методичні рекомендації [14]
Методичні округи [2]
Педагогічна скарбниця [6]
З досвіду роботи [3]
Навчальні програми [6]
Інновації [1]
Видавнича діяльність [1]
Годинник
Погода
Прогноз погоди у Борщеві
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Нормативні документи

У категорії матеріалів: 46
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 4 5 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-380 від 10 серпня 2015 року

Управління (департаменти) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій
Інститути післядипломної педагогічної освіти
Загальноосвітні навчальні заклади

Щодо методичних рекомендацій
для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх
навчальних закладів

Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання методичні рекомендації щодо використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах при вивченні предметів інваріантної складової навчального плану у 4 та 7 класах 2015/2016 навчального року.

Просимо довести їх до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів.

Заступник Міністра                                                  П. Полянський

 

 

 

 

 

 

Географія

У 2015/2016 навчальному році вивчення географії у 7 класі  відбуватиметься за програмою, що затверджена наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.06.2012 № 664, і до якої внесені зміни  (наказ Міністерства освіти і науки України від 29.05.2015 № 585).

Зміни у навчальній програмі стосуються насамперед змісту  вступу, в якому розглядаються питання об’єктів вивчення географії материків і океанів, джерел географічної інформації, а також класифікації географічних карт за різними ознаками.  Два розділи, що стосувалися природних особливостей материків і океанів, об’єднані в один «Закономірності формування природи материків та океанів», у якому послідовно розкриваються основні географічні закономірності. Зберігаючи наступність у формуванні основних понять з фізичної географії, що розглядалися в 6-му класі переважно на рівні уявлень, у 7-му класі потребують  розширення й узагальнення при вивченні  насамперед географічних закономірностей материків і океанів. При цьому слід спрямувати навчальну діяльність учнів на опанування основних теоретичних положень про рухи Землі та їх наслідки, походження материків та океанів внаслідок переміщення літосферних плит, про закономірності  розміщення основних форм рельєфу відповідно до тектонічної будови території, основні  кліматотвірні чинники та типи клімату, найбільші зональні природні комплекси – географічні пояси і природні зони. Аналіз  природних закономірностей материків і океанів потребує поглиблення змісту понять «форма Землі», «осьове обертання Землі», «орбітальний рух Землі», «літосферна плита», «рівнини», «гори», «клімат», «природна зона» та  формування нових понять таких як: «платформа», «область складчастості», «повітряна маса», «водна маса», «географічний пояс»Для ознайомлення з географічними закономірностями слід  використовувати насамперед комплекс тематичних карт атласу, а саме, карти  будови земної кори, кліматичних, географічних поясів і природних зон.

У разі затримки у виданні підручників з географії для 7-го класу, що рекомендовані МОН освіти  у 2015 р., слід використовувати в навчальному процесі підручники 2007 року видання, зокрема навчальні книжки таких авторів: Бойко В.М., Міхелі С.В. (видавництво Зодіак-ЕКО), Пестушко В.Ю., Уварова Г.Ш. (видавництво «Генеза»), Коберник С.Г., Коваленко Р.Р. (видавництво «Навчальна книга»). Підручники цих авторів містять матеріал,  який відповідає змісту першого розділу оновленої програми. Крім того, ці підручники як електронні ресурси є на українських шкільних сайтах у вільному доступі.

Стосовно вивчення  розділів і тем про особливості окремих материків й океанів  слід зауважити, що матеріал до них є в повному обсязі в зазначених вище  підручниках як 2007 року видання, так й більш пізніх видань. Слід обов’язково звертати увагу учнів  на послідовність вивчення материків та океанів. Так, відповідно до зміненої навчальної програми,  спочатку вивчаються материки тропічних широт (Африка, Південна Америка, Австралія), потім – полярний материк Землі – Антарктида, а за ним – материки Північної півкулі (Північна Америка й Євразія).   Потрібно також звертати увагу учнів на ту інформацію в підручниках попередніх років видання, яка є обов’язковою для опрацювання, а яка може бути використана як додаткова.  Відбір необхідної інформації відповідно до програми 2015 р. дасть можливість уникнути перевантаження учнів зайвою номенклатурою чи виконанням практичних робіт та робіт дослідницького характеру. 

Вивчаючи останній розділ курсу«Вплив людини на природу материків та океанів» протягом обмеженої кількості годин, важливо узагальнити знання  школярів про зміни природних комплексів материків  та океанів унаслідок господарської діяльності людини, про наслідки цих змін і види забруднень -  хімічне, радіаційне, біологічне, теплове, звукове, а також найголовніші екологічні проблеми в різних регіонах Землі. Зцією метою до програми включено й дослідження, яке  стосуєтьсяаналізушляхіврозв’язанняекологічних проблем.  РекомендуєтьсяпрививченніпитаньостанньогорозділупропонуватиучнямрізноманітніситуаціїціннісногохарактерущодоаналізунаслідківвпливулюдининаприродувеликихрегіональнихкомплексівЗемлі – материківтаокеанів. Це сприятиме формуванню в учнів відповідального ставлення до природи у цілому й окремих природних об’єктів зокрема, сприйняттю сучасних екологічних проблем як особистісно значущих та спонукатиме їх до пошуку шляхів їх розв’язання.

Для опанування цього навчального матеріалу, крім зазначених вище підручників, доцільно використовувати сучасну інформацію, що публікується на офіційних сайтах ООН (http://www.un.org.ua/ua), Всесвітньої організації охорони здоров’я (http://www.who.int), Всесвітнього фонду природи (http://wwf.panda.org) та інших міжнародних екологічних організацій. 

 

Нормативні документи | Переглядів: 437 | Завантажень: 0 | Додав: mjalkovska | Дата: 18.08.2015 | Коментарі (0)

.

Нормативні документи | Переглядів: 404 | Завантажень: 0 | Додав: mjalkovska | Дата: 24.04.2015 | Коментарі (0)

УКРАЇНА

БОРЩІВСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

НАКАЗ

 

27 лютого 2015 року                                     м.Борщів                                           № 56-агд

 

Про проведення державної підсумкової

атестації учнів загальноосвітніх навчальних

закладів у 2014/2015 навчальному році

 

            Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», наказу Міністерства освіти і науки України від  20.02.2015 № 192 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році», Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 25.02.2015 року № 63 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2014/2015 навчальному році», з метою належної організації та встановлення єдиних підходів до проведення державної підсумкової атестації

 

Н А К А З У Ю:

1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів району:

1) організувати і провести державну підсумкову атестацію у загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547 та  зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, у такі терміни:

І ступеня – з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, читання та математики;

ІІ ступеня – з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу;

ІІІ ступеня – з трьох предметів у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування – з української мови у формі ЗНО; з 22 по 28 травня – у навчальних закладах з двох предметів – математики або історії України та предмета за вибором учнів.

2) скласти завдання для проведення державної підсумкової атестації відповідно до орієнтованих вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених наказом  Міністерства освіти і науки України від 20.02.2015 № 192 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році».

2. Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації   Паламарчук Л.Л.

 

Начальник  відділу освіти

райдержадміністрації                                                                                Р.М.КРАСОВСЬКИЙ

 

Паламарчук

Нормативні документи | Переглядів: 356 | Завантажень: 0 | Додав: mjalkovska | Дата: 01.04.2015 | Коментарі (0)

.

Нормативні документи | Переглядів: 431 | Завантажень: 0 | Додав: mjalkovska | Дата: 24.03.2015 | Коментарі (0)

ДПА-2015.Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань

Нормативні документи | Переглядів: 439 | Завантажень: 32 | Додав: mjalkovska | Дата: 10.03.2015 | Коментарі (0)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 06 січня 2015 року                                                                                                  № 2

Щодо заходів безпеки у навчальних закладах

З метою здійснення заходів безпеки у місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентської молоді наказую:

1. Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, професійно-технічним та вищим навчальним закладам, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки:

1.1. Довести до відома керівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, структурних підрозділів професійно-технічних та вищих навчальних закладів заходи щодо забезпечення безпеки під час навчально-виховного процесу.

1.2. Провести комплекс заходів з організації і забезпечення збереження життя та здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу у закладах освіти.

1.3. Постійно проводити роз'яснювальну роботу з вихованцями, учнями, студентами, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.

1.4. Розробити та розповсюдити серед учнів, студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників пам'ятку із правил поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами (на сайті Міністерства розміщено інформаційні матеріали з питань безпеки в закладах освіти: www.mon.gov/ua/hotline).

1.5. Обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не задіяні в проведенні навчально-виховного процесу, та посилити контроль за недопущенням внесення до приміщень навчальних закладів вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть становити загрозу здоров'ю і життю дітей та працівників.

1.6. Посилити охорону навчальних закладів, особливо в регіонах з підвищеним ризиком екстремістських та терористичних проявів, за сприяння батьківської спільноти, громадськості, волонтерів.

1.7. Забезпечити оперативне інформування силових та інших структур у разі виявлення у навчальних закладах та на прилеглих до них територіях зброї, боєприпасів, вибухових речовин.

2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр       Сергій Квіт

 

Нормативні документи | Переглядів: 426 | Завантажень: 0 | Додав: mjalkovska | Дата: 12.01.2015 | Коментарі (0)

 

 

Нормативні документи | Переглядів: 421 | Завантажень: 12 | Додав: mjalkovska | Дата: 08.12.2014 | Коментарі (0)

Форма входу

Пошук
Наше опитування
Рівень освіти в Україні
Всього відповідей: 65
Міні-чат
Анекдоти
«Анекдоти з України» - Нові та найкращі анекдоти української мережі
Радіо
Друзі сайту

Всі права застережено. Shavani: Боднарчук С. В. с. Нівра © 2025 | Конструктор сайтів - uCoz