Тільки творчий педагог може виховати творчу особистість.
Нещодавно на базі Борщівського районного будинку дитячої творчості та Борщівської районної станції юних техніків відбувся районний семінар-практикум вчителів фізики та географії «Творча самореалізація школярів на уроках, позакласній та позашкільній роботі з предметів освітньої галузі «Природознавство». У його роботі взяли участь голови освітніх округів , молоді вчителі з фізики та географії, педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів району.
Сьогодення ставить нові вимоги до освіти вцілому й до кожного вчителя окремо. Педагоги мають бути творчими особистостями, новаторами ідей, постійно підвищувати свою професійну майстерність. Тільки творчий педагог може виховати творчу особистість. Час примушує шукати нові шляхи і форми роботи, які б допомогли педагогам піднятися на більш високий професійний рівень, спонукали їх діяти, творити, шукати, пізнавати, відкривати…. Про це наголошувала у своєму виступі «Основні напрямки і зміст роботи вчителя з формування творчих здібностей учнів» методист з фізики, географії комунальної установи «Борщівський РМК» Ольга М'ялковська. Теоретичну частину продовжили директори позашкільних закладів району Надія Николаїшин та Іван Сливка , які вміло і ефективно охарактеризували (з досвіду роботи) розвиток системи навчально-виховного простору позашкільної освіти в районі та на конкретних прикладах показали досягнення та здобутки гуртківців.
Використання міжпредметних зв'язків та уроках географії та формування природничо-наукового світогляду на уроках фізики знайомили присутніх Любов Грицак (вчитель географії Шершенівської ЗОШ І-ІІ ступенів) та Василь Солтицький (вчитель фізики Бабинецької ЗОШ І-ІІ ступенів). Цікаві і змістовні моделі «Впровадження у практику роботи елементів інноваційних форм проведення гурткових занять» продемонстрували Юрій Галайчук, Богдан Малюга (керівники гуртків Борщівського районного БДТ).
Велике захоплення на семінарі –практикумі викликав педагогічний практикум «Заняття від А до Я: методи та прийоми» модераторів Наталії Белюх(культорганізатора БДТ ) та Василя Шидловського (методист БДТ), даний захід спонукав вчителів до командної роботи, окреслюючи головні риси сучасного творчого педагога, обізнаність його з новітніми технологіями.
Майстер-клас «Світ творчості», який провела керівник гуртків СЮТ Неля Григоришин, відбувся жваво та невимушено. Справжнє джерело натхненності, педагогічної творчості та уяви, фантазії, винахідливості, фахової майстерності проявили присутні вчителі у педагогічному меседжі «Я це знаю, я це вмію», що проходив під керівництвом молодого педагога БДТ Ольги Подлесної.
Учасники семінару мали можливість переглянути виставку робіт вихованців СЮТ «Наш пошук і творчість - тобі, Україно» та районну виставку-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет».
Підсумком семінару стали методичні рекомендації, які були спільно вироблені його учасниками і стануть орієнтиром у роботі педагогічних працівників з предметів освітньої галузі «Природознавство».
|